دانشنامه فرزند

احتمال موفقیت برای جلوگیری از پریود با قرص ال دی چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 175 سانتیمتر و وزنم 74 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 10 ام می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 21 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص اورژانسی استفاده می کردیم. بارداری قبلی نداشتم. سوال من این است که قرص ال دی مصرف کردم برای جلوگیری از پریود شدن تا چند درصد پریود نمیشم؟ عوارضش چی هست؟ قرص اورژانسی چند درصد بارداری رو کاهش میده؟ قرص از 8 روز پیش روزی یکی خوردم قرص اورژانسی ماه پیش یکی خوردم، الان چند ماه بهم ریخته تاریخم بخاطر قرص ریزش مو هورمونی داشتم ولی آخرین تاریخم 10 ام ماه پیش بود.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام ال دی را دیر شروع کرده اید. بنابراین احتمال پریود شدن هست. (نمی‌توان درصد مشخصی را گفت چرا که پاسخ بدن هر فرد نسبت به داروها با یکدیگر متفاوت است). فعلا به صورت منظم و حتما در یک ساعت مشخص هر روز ال دی را مصرف کنید. اگر دچار لکه بینی شدید هر 6 ساعت دو عدد مفنامیک اسید مصرف کنید شاید بتواند جلوی آغاز قاعدگی را بگیرد. عزیزم قرص اورژانسی روش جلوگیری معمول حساب نمی شود که شما از آن به عنوان روش جلوگیری استفاده می کنید. این روش فقط و فقط در موارد اورژانس به کار می آید و استفاده از آن به عنوان یک روش معمول پیشگیری از بارداری مجاز نمی باشد. در واقع قرص اورژانسی فقط برای چند عدد در سال مجاز است و نه بیشتر. شما با خوردن هر ماهه این قرص شرایط هورمونی بدن خود را دچار تغییرات نابجا کرده و از سمتی دچار اختلال در نظم قاعدگی می شوید و از سمت دیگر تخمک گذاری خود را برای ماه ها دچار اختلال می کنید. درصد موفقیت این روش در حدود 90 تا 98 درصد بوده و هر چه فاصله مصرف قرص تا نزدیکی کمتر باشد شانس موفقیت برای جلوگیری از بارداری بالاتر می‌رود و در صد شکست کاهش می یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...