دانشنامه فرزند

ترس کودک 8 ساله از خوابیدن در اتاق خودش
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دخترم 8 سالشه تک فرزنده شبها اصلا نمیتونه تنها بخوابه شاید ده دقیقه بتونه و چند ساله همینطوریه مشاوره زیاد رفتم اصلا فایده ای نداشته. نترسیده از چیزی فقط میگه تو اتاقم دزد داره هر چقدرم توضیح بدم و نشونش بدم بی فایدس موقع خواب چند تا چراغ خواب روشن میذارم ولی حتما باید دست من تو دستش باشه و بخوابه.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، احتمالا سن جدایی اتاق خواب فرزندتان را به تاخیر انداختید چرا که هر چه دیرتر این جدایی اتفاق بیفتد، فرزند ناسازگاری بیشتری از خود نشان خواهد داد. در صورتی که فرزندتان قبول نمی کند در اتاق خواب خودش بخوابد به دلیل ترس از دزد و ... به او اجازه ندهید که در اتاق پدر و مادر بخوابد. می توانید بگویید اگر در اتاق خودت نمی خوابی و راحت نیستی اشکالی ندارد ولی در اتاق ما هم نمی توانی بخوابی ولی هر جای خانه که دوست داری می توانی بخوابی، حتی اگر خواست روی مبل، زمین و یا هر جای دیگر بخوابد، اجازه بدهید بخوابد ولی اتاق خودتان را اجازه ندهید. در صورتی که این کار ادامه پیدا کند بچه متوجه می شود که با بهانه گیری هاش نمی تواند به اتاق شما راه پیدا کند و همان بهتر که در اتاق خودش بخوابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 1.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...