دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، قدم 164 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 54 کیلوگرم بوده و اکنون 55.200 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 8 آبان بوده. داروی مصرفی من multi prenatal است. بارداری اولمه و الان حدودا ۱۰ هفته هستم که باردار هستم، بعضی مواقع سمت چپ پایین دلم نزدیک تخمدان چپ درد های بدجوری میگیره، آیا طبیعی؟ بعضی وقتا بعد نزدیکی هم بیشتر میشه، ولی حدودا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درد مگیره و خوب میشه همش همینطوری هی درد میگیره و خوب میشه. بعضی اوقات هم موقع خارج کرن مدفوع یا باد درون معده خوب میشود نمیدونم سردیم میشه یا برای نفخ هست، باید کاری انجام دهم یا طبیعی است؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

احساس درد در هفته های ابتدایی بارداری طبیعیست اما چون می تواند علامتی از وجود سایر مشکلات همراه هم باشد، اگر تا به حال سونوگرافی انجام نداده اید حتما انجام دهید. آزمایش ادرار از نظر بررسی عفونت ادراری انجام دهید. نزدیکی را فعلا متوقف سازید. بیشتر استراحت کنید. بله، نفخ هم می تواند عامل این مشکل باشد، غذاهای نفاخ نخورید. بین مصرف مایعات با صرف غذا فاصله قرار دهید تا شرایط تان بهتر گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان