دانشنامه فرزند

علت درد زیر دل قبل از وقوع قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

همیشه قبل از قاعدگی زیر دلم سنگینی میکنه انگار یه چیز توش هست، این ماه هم فکر نکنم باردار بشم. دلیل این سنگینی و ناراحتیه چیه؟ امکان سرطان هست؟ چه چیزی زیر دل انسان که من قبل قاعدگی این سنگینی رو احساس میکنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

قبل از قاعدگی چون رحم پر خون و ضخیم می شود ممکن است کمی بزرگ شود و فشار وارد کند و این درد و ناراحتی را به وجود آورد. اگر تغییری در قاعدگی دارید مانند تغییر حجم خونریزی یا تغییر در زمان و ... بهتر است برای سونوگرافی اقدام کنید و آزمایشات هورمونی را انجام دهید. تست پاپ اسمیر خود را نیز در فواصل منظم توصیه شده انجام دهید تا آسوده خاطر باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...