ترشحات سفید رنگ نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدودا تا دو هفته پیش عفونت داشتم که البته با دارو بر طرف شده، الان دو روز بعد از نزدیکی دوباره ترشحات سفید رنگ و خفیف دارم این مانع بارداری میشه؟ لطفا راهنماییم کنید من همش درگیر عفونتم راه اساسی برای از بین رفتنش نیست؟ نگرانم و احساس می کنم همین عفونت مانع بارداریمه.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر ترشح همراه با سوزش و خارش و بوی بد باشد به همراه درد زیر شکم باید حتما درمان شود در غیر این صورت بعضی ترشحات که همراه با این علایم نباشد نیازی به درمان ندارد می توانید از ژل های شستشو به صورت روزانه استفاده نمایید. ذکر نکردیید که چند وقت است اقدام به بارداری کرده اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان