چه روزهایی تخمک ها فعال می شوند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، سن 29 و قد 163، وزنم 68. قاعدگی 11 هر ماه و پایان 5 روز و منظم. مصرف دارو تیروئید. دو زایمان و دو سقط. آزمایش و سونوگرافی، سالم. دو ماه جلوگیری نمیکنم میخوام باردار شم، اگر میشه راهنمایی کنید که چطوری زودتر باردار شم؟ الان من 4 روز پریودم. بعد از عادت ماهانه اقدام کنم؟ چه روزایی تخمدان ها فعالن؟ لطفاً راهنمایم کنید.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با توجه به طول سیکل قاعدگی، روزهای تخمک گذاری شما 13 ام تا 19 ام سیکل میباشد. نزدیکی منظم و یک شب درمیان در روزهای ذکر شده و نداشتن استرس شانس بارداری را افزایش میدهد. استفاده از رژیم غذایی غنی از ویتامین ها ،کیفیت تخمک و اسپرم را افزایش میدهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان