دانشنامه فرزند

مصرف داروهای سرماخوردگی در زمان اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ سالمه، 17 شهریور آخرین پریودیم بود (به مدت 7 روز). طول فواصل پریودیمم 35 یا 36 روزس با این که کلا پریودیم خیلی نامنظمه. تقریبا از 5 مهر سرماخوردگیم شروع شد، قرص سرماخوردگی و دیفن هیدرامین و آموکسی سیلین مصرف کردم ولی خوب نشدم بعد امروز یعنی 14 مهر رفتم دکتر برای سرما خوردگیم، ایشون سفیکسیم و دو تا آمپول سرماخوردگی تجویز کردن. بهشون گفتم شاید باردار باشم چون من اقدام می کنم گفتن آزمایش بده اگه باردار نبودی مصرفشون کن و گرنه اصلا مصرف نکن. من نگران شدم، آخه خودم قرص قبلا مصرف کرده بودم ترسیدم واقعا، در ضمن فردا جواب آزمایشمو میدن واقعا نگرانم، می خواستم بدونم اگه باردار باشم اتفاقی برا جنینم میفته یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

ان شااله که اتفاقی نمی افته، چون نمیدونستید، از این به بعد تا از بارداریتون مطمئن بشید، هیچ داروی دیگه ای جز اسید فولیک مصرف نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...