دانشنامه فرزند

خونابه قهوه ای بعد از نزدیکی در زمان اقدام به بارداری نشانه چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 68 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 28 مرداد 96 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کردیم. داروی خاصی مصرف نمیکنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری سه ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی روز سوم سیکل، ضخامت آندومتر سه میلی متر، سونوگرافی روز دوازدهم، ضخامت 6.5 میلی متر، ضخامت روز بیستم، ده میلی متر. سوال من این است که این ماه قرص لتروزول و استرادیول خوردم از روز سوم پریود و آمپول هم زدم چون دکتر گفتن ضخامت سه میلی متر کم است. الان نزدیک پریودم است و لکه بینی و کمر درد و دل درد و حالت تهوع و لکه بینی کمی دارم. بعد از نزدیکی خونابه قهوه ای از من خارج شد. آیا باردار نیستم؟ آیا نباید نزدیکی میکردم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

این علائم ذکر شده می تواند هم نشانه بارداری و هم نشانه غریب الوقوع بودن دوره پریودی بعدی باشد که باید تا زمان موعد پریودی صبر کنید و چون در این ماه اقدام داشته اید احتمال بارداری را نباید نادیده گرفت. در صورت دیرکرد پریودی آزمایش بارداری انجام داده و تا آن زمان استراحت تان را بیشتر کرده و نزدیکی نداشته باشید و اگر خونریزی لکه بینی تبدیل به خونریزی واضح شد می تواند نشانه پریودی باشد و ماه بعدی مجددا اقدام نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...