تولد جنین در هفته سی و هفتم باشد نیازی به دستگاه دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۷۲ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۴ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۰ مرداد بوده. اکنون در هفته ۳۷ و ۳ روز بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بارداری موفق و زایمان طبیعی داشتم یک سقط در ۱ ماهگی. سوال من این است که اگر تو این هفته زایمان کنم بچه احتیاجی به دستگاه داره یا نه؟ و میتونم آخر ۳۸ هفتگی از قرص کرچک برای شروع درد استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

ریه های جنین بین هفته های 37 تا 41 هفته کامل میباشد و زایمان منعی ندارد. میتوانید برای شروع درد زایمانی، از کرچک استفاده کنید. اگر میخواهید زایمان طبیعی انجام دهید صبر کنید تا دردها خودبخود شروع شوند. و تکامل جنین در رحم بهتر هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان