دانشنامه فرزند

آیا حرکت کم اسپرم باعث ناباروری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من۲۶ سال دارم و شوهرم ۳۰سال. و شش ماه است که برای بارداری اقدام کردم ولی نتیجه نداد، سونو و عکس رنگی و قاعدگی های من سالم و نرمال است ولی حرکت اسپرم شوهرم در آزمایش ۴۰ درصد بود. شوهرم ویتامین ای، کلومیفن و کوانزیم مصرف می کرد و من هم هم زمان دو ماه در میان لتروزول، اما باز هم بی نتیجه بود. شوهرم واریکسول و مشکل بیضه در سونوگرافی نداشت.یه شب در میان هم از شب ۱۲ تا ۱۸ نزدیکی داریم. من باید چکار کنم؟ آیا با این وضعیت شوهرم بارداری طبیعی صورت نمی گیره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

لازم است پس از اتمام دوره درمانی همسرتان مجددا آزمایش دهند، اگر هیچ تغییری در شرایط شان ایجاد نشده باشد یا تغییر ایجاد شده قابل توجه نباشد، شانس باردار شدن به صورت طبیعی اندک بوده و لازم است به فکر روش های کمک باروری همچون آی یو آی باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...