دانشنامه فرزند

علاقه به پسر شدن در دختر 3 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، دختر اولم 3 سالش تموم شده و دختر دومم 20 روزش هست. اولش خیلی حسادت داشت دخترم اما الان باز خیلی کنار اومده اما الان مشکلم بیشتر اینه که حرفای زشت می زنه و فحش خیلی میده به همه. با بعضی از اشخاصی که خوب بود بد شده و همش صداشو پسرونه میکنه و میگه من پسرم و به چیزای پسرونه علاقه پیدا کرده.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، تمام این رفتارها را فرزند 3 ساله شما برای جلب توجه و گرفتن محبت بیشتر انجام می دهد و کاملا طبیعی است. اگر لجبازی متقابل و دعوا و سرزنش کنید این رفتارها همچنان ادامه پیدا می کنند. صبور، مهربان و آگاه باشید ساعتی از روز را (مثلا وقتی نوزاد خواب است) فقط به او اختصاص دهید. همراه با حرف های محبت آمیز با او بازی کنید و در کارهای مورد علاقه اش همراهی و تشویقش کنید. به کوچک ترین رفتار خوب و بازی مناسب او توجه نشان دهید و با ذوق زیاد تشویقش کنید. در هر فرصتی او را ببوسید و بگویید دوستش دارید. رفتارهای بد و بی خطر او را کاملا نادیده بگیرید. کوچک ترین توجهی، باعث تحریک بیشترش می شود. نه نگاه، نه دعوا و نه هیچ توجهی. به هنگام رفتارهای خطرآفرین، بدون واکنش تند ولی با لحن جدی بگویید: "نه" از او در کارهای نوزاد کمک بگیرید و او را تشویق کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...