دانشنامه فرزند

فیبروم رحم چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فیبروم رحم چیه؟ من رفتم سونوگرافی انجام دادم بهم گفتن فیبروم داری، می خوام بدونم خطرناکه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، فیبروم یا میوم توده ای از جنس خود عضلات رحم است که خوش خیم می باشد، علت به وجود آمدن آن ها مشخص نیست، اما خطرناک نیست. میوم های کوچک تر معمولا بدون علامت هستند اما اگر بزرگ تر شود ممکن است باعث افزایش حجم خونریزی ماهانه یا ایجاد درد شود. مصرف داروهای هورمونی ممکن است بتواند آن ها را کوچک تر کند اما در بعضی از موارد هم ممکن است هورمون ها تاثیری نگذارند‌. اگر میوم خیلی بزرگ باشد یا باعث اذیت شدن خانم شود پزشک با توجه به موقعیت میوم پیشنهاد برداشتن آن به صورت جراحی را می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...