دانشنامه فرزند

در صورت سقط جنین در هفته سوم باکرگی از بین می رود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بیست و پنجم مهر ماه با نامزدم رابطه داشتم، مقداری از اسپرمم روی واژن ریخته شد و قرص اورژانسی نخورد. سه شنبه این هفته سه هفته میگذره، ضمنا عادت ماهانه به مدت چهار روز عقب افتاده بود. به مدت دو روز خونریزی داشته و قطع شده. امروز جواب آزمایش بتا داده میشه. نامزدم باکره هستش میخواستم بدونم آیا امکان بارداری خارج از رحم وجود دارد در این حالت؟ و اگر از قرص سقط استفاده کند بکارت از بین میرود در هفته سوم؟ در چه صورت بارداری خارج از رحم رخ میدهد؟ منظورم در حالتی که اسپرم روی واژن ریخته شده باشد.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

احتمال وقوع حاملگی خارج از رحم کلا پایین است و بستگی به وراثت نیز دارد. اگر حاملگی خارج از رحم باشد هم با دارو برطرف می شود اگر در مراحل اولیه و کوچک باشد و اگر پیشرفت کرده باشد باید جراحی انجام شود. خود پروسه سقط ممکن است لازم به انجام معاینه داخلی باشد که پرده بکارت از بین خواهد رفت. توصیه من به شما این است که امروز با گرفتن جواب بتا تمام شک و شبه از بین خواهد رفت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...