دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

مامانم تازه یائسه شده، خیلی عرق می کنه و بدنش گر میگیره. برای حل این مشکل چه کار کنه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، این ها از علائم طبیعی یائسگی می باشند و ممکن است تا یک یا چند سال بعد از قطع قاعدگی نیز ادامه داشته باشد. یک سری راهکارهای طبیعی مانند خنک نگه داشتن بدن، عدم پوشیدن لباس های ضخیم و پلاستیکی، تغذیه مناسب مثل مصرف سویا که استروژن طبیعی دارند و ... وجود دارد ( البته در طب سنتی داروهای گیاهی بیشتری توصیه می شود که می توانید به متخصص مربوطه مراجعه کنید) و همچنین هورمون درمانی هم راهکار دیگری است که البته متخصصین آن را کمتر توصیه می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها