دانشنامه فرزند

حامله نشدن بعد از 8 ماه اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزنم 68 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 29 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از اسیدفولیک 5 و آسپرین و ویتامین دی. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 8 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک زایمان در سال پیش که مرده به دنیا آمد. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از کلیه ی آزمایش ها از چکاپ کامل تا سلامت تخمدان. سوال من این است که چه کار کنم تا باردار شوم؟ هر ماه با توجه به ماشین حساب تخمک گذاری اقدام به نزدیکی کرده ایم.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری یا میتونید از کیت های تخمک گذاری استفاده بکنید یا سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدهید که متوجه بشید اصلا تخمک گذاری منظمی دارید یا خیر. در ضمن همسرتون هم آزمایش اسپرم انجام بدهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...