دانشنامه فرزند

آیا در سه ماهه اول بارداری جنسیت تغییر می کند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من باردارم و تازه وارد هشت هفته شدم، خیلی ترشی و لبنیات دوست دارم و این مدت خیلی ترشی و لبنیات میخورم دوست دارم بچه هام پسر باشه خواستم بدونم این درسته که جنسیت بچه موقع لقاح مشخص نمیشه و تا سه ماهگی تغییر میکنه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، چنین چیزی صحت ندارد. جنسیت در بدو لقاح مشخص میشود. جنین حاصل از ترکیب تخمک و اسپرم است. کروموزوم یا ماده ژنتیکی تعیین کننده جنسیت در تخمک همواره X است اما در اسپرم این ماده ژنتیکی تعیین کننده جنسیت یا X است یا Y. اگر اسپرم حاوی X با تخمک لقاح یابد، نتیجه سلولی با ترکیب XX شده که جنسیت دختر است و اگر اسپرم حاوی Y با تخمک لقاح یابد نتیجه XY شده که جنسیت پسر است. پس بدو لقاح جنسیت بدین طریق مشخص شده و با هیچ روشی چه تغذیه روش های دیگر نمیتوان در ماده ژنتیکی یک سلول دست برد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری در سه فصل» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...