دانشنامه فرزند

عوارض ناشی از آی یو آی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳ ساله اقدام به بارداری کردم و خیلی هم دکتر رفتم. تخمدان هام پلی کیستیک، پریودیم نامنظم بود با قرص دوفاستون پریود می شم. اول آبان ماه iui کردم دکتر گفت ۱۸ روز بعد آزمایش بدم ولی من چهاردهم یعنی جمعه موعد پریودیم هست و فردا می خوام بی بی چک بزنم به نظرتون زوده؟ در ضمن من دو سه روز بعد از iui سینه هام خیلی درد می کنه، نوکش سفت شده، رگاش سبز تیره، دل و کمرم و زیردلم خیلی درد می کنه. شیاف پروژسترونم هر روز می زنم. به نظر شما این علایم بارداریه؟ یا دردهام برای پریودیمه؟ ۲۰ ساله هستم و پژوهشگاه رویان می رم برای درمان.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

علائمی که گفتید تحت تاثیر هورمون ها و عمل آی یو آی هستش و طبیعیه. این یکی دو روز هم استراحت داشته باشید، تا آزمایش خون انجام بدهید که دقیق تر باشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...