تنگی نفس در هفته سی و هشتم بارداری و بررسی سلامت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 80 کیلوگرم بوده و اکنون 85 کیلوگرم هستم. اکنون در هفته 38 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین، آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: اولین بارداری 14 سال پیش، بصورت سزارین و سابقه کورتاژ 10 سال پیش. سوال من این است که، دو روزه که نفسم تنگ میشه و شکم و پاهام به رنگ بنفش میشه، جنین ضربه های محکم و کشش های شدیدی داره، محل ضربه هاش هم غیر عادیه.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

با توجه به رشد رحمتون تنگی نفس به حدی که قابل تحمل باشه مشکلی نیست. ولی شما حتما به پزشک مراجعه کنید و نوار قلب جنین را انجام بدهید تا از سلامت جنین مطمئن شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان