درمان هموروئید در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته ۲۴ بارداری هستم، قبلا سابقه یبوست داشتم. به تازگی بعد از مدفوع لکه های خون از مقعدم روی دستمال می بینم. شیاف آنتی هموروئید استفاده کردم ولی همچنان درد در ناحیه پشت دارم و هر بار موقع مدفوع کردن خون می بینم، باید چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

بارداری باعث کند شدن حرکات روده می شود و در ادامه باعث یبوست. توصیه می کنم فعالیت و تحرک داشته باشید، به مقدار زیاد آب بنوشید، اصلاحاتی در تغذیه خود داشته باشید، در وعده های غذایی خود روغن زیتون استفاده کنید، همچنین صبح به صبح می توانید چند دانه آلوی خیس کرده یا انجیر خیس کرده بخورید، و به هیچ وجه از قرص ها و شیاف های ملین استفاده نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان