دانشنامه فرزند

کنترل رفتارهای بد کودک در مهمانی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دختری سه ساله دارم که از لحاظ محبت کمبودی نداره ولی اگه مهمان بیاد خونمون و ازش تعریف کنه یا بهش لبخند بزنه به قول معروف بی جنبه میشه، ظرف شکلات و مثلا برمیداره همه رو میریزه یا رو پاهاش میزاره هر چیم بهش میگم فایده نداره، کلا غیر قابل کنترل می شه. ممنون میشم راهنمایی کنین.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

این رفتار فرزند شما به دلیل نیاز به توجه او است. شاید در جمع بزرگترها نیاز به توجه دارد و با این کارها می تواند توجه دیگران را به خود جلب کند. این که کمبود محبت ندارد دلیلی نمی شود که این رفتارها را انجام ندهد. احتمالا شما در جمع خانوادگی خودتان به فرزندتان محبت کافی می کنید ولی چون در جمع فامیل و بزرگترها بهش بی توجهی می شود از این رفتارها نشان می دهد. بهتر است قبل از آمدن مهمان بهش توضیحاتی بدهید، یا زمانی که مهمان هست یک سری کارهای کوچک به او محول کنید تا با انجام درست آنها بتواند توجه دیگران را به خود جلب کند و نیازی به انجام کارهای غیر معقول نباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...