دانشنامه فرزند

آیا احتمال بارداری با مصرف قرص اورژانسی در زمان شیردهی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ده روز مونده به پریودم یه رابطه مشکوک با همسرم داشتم. همون 24 ساعت اول دو تا قرص اورژانسی جلوگیری رو با هم خوردم. ولی الان 10 روز از زمان پریودم میگذره و پریود نشدم. دو سه تا بی بی چک هم استفاده کردم منفی بود. لطفا راهنماییم کنین. در ضمن یه پسر یک و نیم ساله دارم که شیرش میدم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

پاسخ منفی بی بی چک اعتبار ندارد و خطا دارد. از طرفی بطور معمول باید بعد از دو هفته از مصرف قرص اورژانسی پریود شوید و از طرفی هم در دوران شیردهی ممکن است نظم قاعدگی بهم ریزد. پس نمی توان با اطمینان از احتمال وقوع یا عدم وقوع بارداری سخن گفت. برای اطمینان در اولین فرصت آزمایش خون از جهت چک بارداری انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...