دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با مصرف یک قرص اورژانسی و چندین نزدیکی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۱ فروردین پریود شدم و روز ۱۱ پریودم رابطه بدون جلوگیری داشتم و همون روز چند ساعت بعدش ۲ تا قرص ال دی خوردم و ۷ روز بعدش (28 فروردین) خونریزی داشتم تا ۵ روز یعنی این جمعه من سیکلم ۲۸ روزس. دوشنبه رابطه مشکوک داشتم و یه قرص اورژانسی خوردم حالا امروز نزدیکی کردیم که یکم ریخت روی آلت تناسلی من و ورودی واژنم حالا میخوام بدونم احتمالش هست که باردار شم؟ شنبه رابطه بدون جلوگیری داشتم و دوشنبه قرص اورژانسی خوردم و امروز نزدیکی داشتیم یکم ریخت روی آلت تناسلی من و ورودی واژنم حالا میخوام بدونم احتمالش هست که باردار شم؟ با این قرصی که خوردم و اگه احتمالش هست چطور جلوشو بگیرم که باردار نشم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

چون مجددا نزدیک زمان دوره قاعدگی بعدی میباشد پس احتمال بارداری بسیار کم بوده مخصوصا اینکه سه روز قبل هم قرص اورژانسی خورده اید. کلا حوالی تخمک گذاری باید بیشتر مراقب نزدیکی های مشکوک باشید نه قبل از شروع پریود بعدی. ضمنا مصرف مکرر این قرصهای اورژانسی بسیار مضر هست و آثار مخربی روی تخمدانها میگذارد. توصیه میکنم ممبعد به عنوان روش پیشگیری استفاده نکنید و از روش دیگری استفاده نمایید. ضمنا این قرصها تاثیر صد در صدی در عدم بارداری ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...