با داشتن علایم بارداری احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

صبح روز بیستم مهر ماه اولین روز پریود دوره قبلم بود و امروز که بیست و پنجم آبان ماه هست هنوز پریود نشدم، دوره های قبلیم 32 روزه بودن. سینم گاهی درد میگیره و البته زیر دل و اطراف دلم هم درد میکنه و بزرگ هم شده احساس تهوع ندارم اما بادگلو و ریفلکس معده دارم. میل زیاد به غذا دارم رنگ ادرارم هم کمی زردتر شده، 30 سالمه و جلوگیری طبیعی داشتم و اینکه روز یکشنبه 23 آبان اول صبح بی بی چک گذاشتم منفی بود. با توجه به توضیحاتی که دادم من باردارم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

جهت بررسی دقیقتر آزمایش خون یعنی بتا اچ سی جی انجام دهید تا قطعا مشخص شود. اگر منفی بود سونوگرافی از بارداری انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها