علت پارگی کیسه آب در هفته 16 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 سال سن دارم و دو بار سقط داشتم. بار اول سال 94 در هفته 11 قلب جنین ایستاده بود و مجبور به کورتاژ شدم، 9 ماه بعد از اینکه دکتر اطمینان داد مشکلی ندارم دوباره باردار شدم ولی در هفته 16 کیسه آب پاره شد و مقدار آب خیلی کم بود با اینکه قلب جنین هنوز میزد مجبور به زایمان طبیعی شدم. با توجه به اینکه طول سرویکس مناسب بود و عفونت ادراری خیلی کمی داشتم علت پارگی کیسه چه بود؟ در ضمن ازدواج ما فامیلی بود ممکن است مشکلات ژنتیکی جنین موجب سقط و پارگی کیسه شود؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

سقط علت ژنتیکی دارد. معمولا دلیل اصلی سقط می تواند ژنتیکی باشد، اما پارگی کیسه آب معمولا علت ژنتیکی ندارد. در مورد علت پارگی کیسه آب در شخص شما عفونت می تواند دخیل باشد به طوری که عفونت داخلی یا واژینال باعث آن می باشد، و اینکه در کنار عفونت ادراری احتمالا عفونت واژینال نیز وجود دارد که امکان پارگی کیسه آب را ایجاد می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان