دانشنامه فرزند

تعویق در پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر و وزنم 78 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 13 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص اورژانسی ضد بارداری. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: طبیعی و سزارین و تخلیه رحم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، ندارم. سوال من این است که 23 مهر فقط یکی از قرصای اورژانسی رو خوردم، دوم آبان دچار خونریزی شدم تا پانزدهم آبان خونریزی داشتم. از 15 آبان تا به حال حتی دوره پریودی هم تکرار نشده اگه تو این وضیعت رنگ مو استفاده کنم اشکالی داره؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر از وضعیت باردار بودن خود مطمئن هستید که باردار نمی باشید علت تعویق در تاریخ پریودی می تواند به دلیل استفاده از قرص های اورژانسی باشد. نگران نباشید. در مورد رنگ کردن مو نیز اگر باردار نباشید، پس بهتر است که یک تست بارداری انجام دهید یعنی تست بتا hcg و در صورت منفی بودن مشکلی نیست و نیاز به مصرف دارو جهت باز شدن پریودی نمی باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...