دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

شنبه گذشته تقریبا ۹ روز پیش با همسرم رابطه داشتم و مشکوک به رابطه پرخطر شدم برای همین بلافاصله ۳ ساعت بعد یک عدد قرص جلوگیری اووسیز ۱.۵ خوردم ولی تا الان پریود نشدم و خیلی نگرانم. احتمال بارداری هست؟ طول دوره هام معمولا ۲۸ روزه اس اولین روز آخرین پریودیم ۲۰ فروردین بود تاریخ رابطه پرخطر هم ۲ اردیبهشت بود.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

نزدیکی شما، در روزهای تخمک گذاری بوده است و چون قرص لوونورژسترول استفاده کردید با احتمال 99 درصد بارداری منتفی می باشد. با مصرف قرص، تاریخ پریود بعدی تغییر میکند. هنوز تا تاریخ پریودتان، فرصت هست. درصورت تأخیر در بارداری، آزمایش انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...