دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری مجدد پس از سقط بارداری خارج از رحم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خانمی 24 ساله هستم که خارش دارم، دو ماه و 15 روزه سقط خارج از رحم کردم، پنج هفته ای بود، می خواستم بدونم می تونم شروع به بارداری کنم تا سه ماه چیزی نمونده حالا سیزدهم پریودم هست؟ منظورم این که سال هاست که عفونت خوب نمی شه. میشه ها ولی چند هفته ای خوب میشه بعد بازم شروع میشه خودمو خوب نگاه میدارم شورت هم نمیپوشم ولی باز عفونتم خوب نمیشه. نه ساله ازدواج کردم بچه هم ندارم، یک سال بود نازایی داشتم نمی دونم سقط هام یا خارج از رحم هم علتش عفونت باشه، دو ماه و 15 روزه سقط کردم خارج رحم جنین پنج هفته ای بود با آمپول سقط شد.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بهتر است حداقل سه ماه کامل صبر نمایید. این ماه را به اقدامات و بررسی های لازم قبل بارداری از جمله بررسی علت دقیق عفونت (احتمال بالا بودن قند خون و یا بیماری های زمینه ای) و درمان آن تحت نظر یک پزشک مجرب اختصاص داده و بعد از آن اقدام به بارداری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...