دانشنامه فرزند

رژیم غذایی جهت کنترل دیابت بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خواهرم تو هفته 32 بارداری هستش و دچار مسمومیت بارداری شده و دیابت. بهش آمپول تکمیل شدن ریه نوزاد زدن تا زوتر زایمان کنه. میشه دستور غذا های مفید براش رو بگید که هم برای دیابت ضرر نداشته باشه هم چون دیگه آخر های بارداریشه گرم نباشه که بچه زردی نگیره؟ خیلی تو اینترنت گشتم نظر های مختلف وجود داره و گیج کنننده. غذا و میوه و هر چیز مفید.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

آمپول نمیزنن که زود زایمان کنه، بلکه بخاطر اینه که اگه زایمان زودرس اتفاق افتاد، ریه نوزاد تکامل پیدا کرده باشد. ایشون باید چربی، قند و غذاهای نشاسته ای رو خیلی کم کنند، و بجای اون سبزیجاتی مثل اسفناج، لوبیا سبز و هویج، اون هم به صورت بخارپز شده، استفاده کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...