دانشنامه فرزند

تاثیر مصرف الکل در اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم و تاریخ آخرین پریودم 1 مهر بوده و روز 11 مهر نزدیکی داشته ام. سه روز پیش از طریق آزمایش خون متوجه شدم که باردارم. ولی حدود 10 روز بعد از نزدیکی، با توجه به این که نمی دانستم باردارم مقدار کمی الکل مصرف کردم (در حدود نصف استکان کوچک). این موضوع با توجه به این که دو سال پیش هم بارداری پوچ داشته ام برایم نگران کننده است. بتا آزمایش هم روز 28 قاعدگی 200 بود و آزمایشگاهی که در آن آزمایش دادم، بتای بالای 25 را مثبت تلقی می کند، آیا مشکلی از بابت پوچ بون دوباره هست؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در زمانی الکل مصرف کرده اید که یا هیچ تاثیری بر بارداری ندارد و بارداری با جنین سالم تداوم پیدا می کند یا این که منجر به سقط خواهد شد. بر مبنای یک نتیجه بتا نمی توان چیزی فهمید جز این که شما باردار هستید. بر اساس روند افزایشی بتا (با تکرار آزمایش به صورت تیتر بتا ۴۸ ساعت بعد از آزمایش اول) و از همه مهم تر سونوگرافی در هفته پنجم بارداری به بعد می توان به نتیجه رسید. پس بررسی ها را انجام دهید، آرام باشید و روزی یک عدد اسیدفولیک مصرف کنید تا وضعیتتان مشخص گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...