آیا کاشت ناخن و تاتو در دوران بارداری مضر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشین، سوالی داشتم، آیا تاتو و کاشت ناخن در دوران بارداری ضرر دارد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بله، مضر است. اولاً به دلیل تغییرات پوستی در دوران بارداری که در خانم باردار ایجاد می شود قطعاً بهتر است که تاتو انجام نشود، همین طور مواد شیمیایی که از طریق سوزن تاتو وارده پوست مادر می‌شود، ممکن است که به جنین انتقال یابد. در مورد استریل بودن سوزن تاتو ما اطلاع دقیقی نداریم. ثانیا در مورد کاشت ناخن نیز به دلیل استفاده از گازی که در حین کاشت استنشاق می‌شود و پودری که برای این مورد به کار می‌رود کاملاً مضر است، مخصوصاً در سه ماهه اول و دوم که اوج شکل گیری جنین می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان