دانشنامه فرزند

پسر 1 ساله ام از پدرش فرار می کند، چه کار کنم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسر من 13 ماهه ست و فوق العاده وابسته به من هست، مدام دنبال من است طوری که کارام و نمیتونم درست انجام بدم. آیا طبیعیه؟ ضمنا اصلا رابطه خوبی با پدرش نداره همش ازش فرار میکنه. بغلش نمیره از سرکار که میاد ازش فراریه میخواستم راهنماییم کنید که چیکار کنم رابطش خوب بشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

وابستگی او طبیعی و در وضعیت نرمال است نیاز به تماس جسمی و در آغوش بودن از نیازهای اصلی کودکان تا 2 سالگی است پس این فکر غلط را که با بغل کردن زیادی، فرزندتون بغلی و وابسته میشه کنار بذارید. حداقل تا سن یک سال و نیم وظیفه شماست که این نیاز او را بدون معطلی برآورده کنید. اگر این نیاز در این سن کاملا تامین کنید جدایی با اطمینان تری بعد از 2 سالگی از شما خواهد داشت. اگر بذارید کار به گریه بکشد و سپس بغلش کنید او عادت می کند که برای همه نیازهایش لازم است گریه کند. لازم نیست کارهای خود را به وقت خواب او موکول کنید‌. او را نزدیک جایی که کارهای روزانه تان را انجام می دهید قرار دهید و با صحبت کردن با او و یا حتی استفاده از آغوشی که او را در آغوش شما نگه می دارد اجازه دهید با شما همراه باشد و از با هم بودن لذت ببرید. بازی های مناسب برای سنش را یاد بگیرید و با او بازی کنید. زمانی که پدرش حضور دارد همراه شما با کودک بازی کند و مراقبت های کودک را با هم انجام بدهید این ها زمینه را فراهم می کند که به پدرش هم دلبستگی پیدا کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...