دانشنامه فرزند

علت ترشحات در هفته سی و چهارم بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من امروز هفته 34 بارداری هستم، الان تقریبا یک هفته اس که ترشح دارم اول شفاف و مخاطی بود و الان سفید رنگ شده و زیاد میترسم عفونت باشه. مدام لباس زیرم خیسه و مجبورم بعد از کارم عوض کنم. راه چاره چیه؟ آیا طبیعیه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

توصیه میکنم یک پوشک بزارید 1 ساعت و در این 1 ساعت کمی راه بروید. بعد از یک ساعت نگاه کنید که پوشک خیس شده یا ترشحات روی آن است. اگر خیس بود حتما به زایشگاه برید که از نظر باز شدن کیسه آب بررسی شوید. اما اگر ترشحات باشد مشکلی ندارد. اگر همراه با ترشحات سوزش و خارش هم دارید احتمال عفونت دارید و باید دارو دریافت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...