دانشنامه فرزند

آیا ترشح در هفته سی و هشتم بارداری به علت پارگی کیسه آب می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی و هشت هفته و سه روز هستم و تاریخ زایمان طبیعی براساس سونو ۱۶ اسفند بر اساس پریودی که خیلی هم دقیق نبود ۲۰ اسفند هست، اما من واقعا استرس دارم نمیدانم کیسه آب اگر پاره شد چطور هست؟ چون ترشح دارم و متوجه میشوم یا نه؟ و اینکه تقریبا دخترم کی به دنیا میاد؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اگر ترشحاتتون همراه درد هستش، باید برای معاینه و شنیدن ضربان قلب مراجعه کنید. از نشانه های زایمان، پاره شدن ناگهانی کیسه آب، لکه بینی یا خونریزی، دردهایی که ادامه دار هستند، می باشد. اگر علائم بالا یا سردرد و تاری دید، یا حرکت نکردن جنین و داشتید، سریعا به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...