دانشنامه فرزند

عدم موفقیت در بارداری بدون هیچ مشکلی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 سال دارم و مدت 3 ساله ازدواج کردم، 8 ماهه جلوگیری نداریم اما هنوز باردار نشدم. خودم چکاپ کامل و سونو و همسرم آزمایش اسپرم رو دادیم و دکتر گفته مشکلی ندارید. دو دوره هست که کلومیفن و آمپول hcg مصرف میکنم الان هم دارم قرص متفورمین روزی یک دونه 20 دقیقه قبل از ناهار میخورم، اما هنوز باردار نشدم. دکتر میگه یک ماه دیگه صبر میکنیم اگر باردار نشدی آی یو آی انجام بده. شما نظرتون چیه و اینکه چرا وقتی از نظر پزشک هیچ مشکلی وجود نداره باردار نمیشم. در ضمن قرص متفورمین رو یادم میره قبل از ناهار بخورم بعدش میخورم مشکلی نداره؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

به احتمال زیاد شما تا ١٢روز بعد از آخرین دوز دارو تخمک گذاری خواهید داشت. حدودا ٣ ماه طول میکشد تا تخمک گذاری منظم گردد. تا یک سال بعد از اقدام به حاملگی اگر حامله نشدید بهتر است روش درمانی را تغییر داد. به نظر بنده شما ٤ ماه دیگر نیز صبر کنید، در این مدت داروها را مصرف نمایید و روش جلوگیری استفاده نکنید تا به امید خدا باردار شوید. در مورد زمان مصرف قرص مهم این است شما هر روز در یک ساعت معین میل نمایید. من دقیقا نمیدونم که شما از چه نظر بررسی شده اید که پزشک فرموده اند مشکلی نیست، اگر شما هیچ مشکلی نداشته باشید با این داروها مطمئنا نتیجه مطلوب را به دست خواهید آورد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...