انجام تاتو در هفته 34 بارداری مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 82 کیلوگرم بوده و اکنون 85 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.09.16 بوده. اکنون در هفته 34 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ویتامین، کلسیم و منیزیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سقط نداشتم، دو بارداری سالم داشتم با زایمان سزارین. سوال من این است که در هفته 34 بارداری هستم میخوام خط چشم تاتو کنم واسه بچه مشکلی نداره؟ لطفا دقیق بگین چون خیلی مهمه برام. یک دنیا ممنون.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، عوارض مواد شیمیایی تاتو بر سلامت جنین هنوز شناخته شده نیستند. بنابراین در طی بارداری بهتر است تماس خود را با مواد شیمیایی این چنینی به حداقل برسانید. پس بهتر است این کار را نکنید. ضمن این که احتمال انتقال بیماری ها و عفونت ها و مشکلات پوستی هم در صورت عدم کوچک ترین نکته بهداشتی وجود داشته و می تواند هم شما و هم جنین را به خطر اندازد. ایجاد حساسیت ها و محدود بودن داروهای مجاز در بارداری جهت مصرف و درمان حساسیت ها هم علت دیگری است که باعث می شود بگوییم بهتر است در بارداری تاتو انجام نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان