دانشنامه فرزند

زمان مناسب انجام تست بی بی چک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز 11 سیکلم فولیکول 19 داشتم همون شب آمپول گنادوتروپین و سلونت زدم دیروز که روز 27 سیکلم بود بی بی چک گذاشتم منفی بود، آیا امکان داره جواب درست نباشد چون هنوز از زمان پریودم نگذشته؟ بی بی چک چه موقع از سیکل بارداری را نشون میدهد؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، احتمال دارد جواب اشتباه باشد. پاسخ منفی بی بی چک خطای زیادی داشته و قابل اعتبار نیست. بهترین زمان استفاده از بی بی چک بین یک هفته تا ده روز بعد از موعد قاعدگیست. آزمایش خون دقیق تر و سریع تر جواب میدهد. پس صبر کنید اگر دچار تاخیر شدید برای انجام آزمایش اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...