دانشنامه فرزند

آیا آزمایش بتا اچ سی جی دقیق است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 8 دی یه رابطه سطحی داشتم بدون دخول، بعدش سریع دو تا قرص لوونورژسترول خوردم به فاصله 12 ساعت. 20 همون ماه پریود شدم مثل همیشه ولی خب خیلی استرس داشتم میگفتن خونریزی تو بارداری هم هست. بی بی چک زدم منفی بود. 7 ماه بعد یعنی 1 ماه گذشته بتا دادم 3 شد، ماه بعدم دوباره پریود شدم باز این دفعه یکم بیشتر طول کشید روزای خونریزیم، بازم ترسیدم و روز 5 پریودیم رفتم بتا دادم 1.8 شد. الان این همه مدت میگذره یکم علایم دارم. نبض شکمم خیلی شدید میزنه، صورتم جوش زده، احساس خستگی دارم و یه مقدارم تکرر ادرار. میخواستم دقیق توضیح بدین من اصلا نمیخوام باردار باشم تو این شرایط، به آزمایش بتا میشه اعتماد کرد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

استرس ناشی از بارداری باعث شده که هر ماه آزمایش بتا را تکرار کنید، اصلا نگران نباشید و دقیق ترین آزمایش همین آزمایش بتا اچ سی جی می‌باشد که در شما منفی گزارش شده و نیاز به تکرار آن در هر ماه نبود. اگر قرار بود که باردار باشید در همان ماه آزمایش بتا مثبت می شد. استرس را از خودتان دور کنید. این علائمی که ذکر نمودید ناشی از مسائل دیگر می باشد، ممکن است یک علتش همین اضطراب و خیال پردازی ای که می‌کنید باردار هستید باشد و یا می‌تواند علائم سندرم پیش از قاعدگی بوده و یا عفونت ادراری ساده باشد که دچار تکرر ادرار شده اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...