تشکیل نشدن ریه در هفته سی و نهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بچه ام رو به زایمان طببعی به دنیا آوردم بین هفته ۳۹ یا ۴۰ بارداری. الان ۳ ماه گذشته. یه سوال داشتم پسرمو فردا اینکه به دنیا آمد بستری کردن اول گفتن، استخون ترقوش شکسته، بعد گفتن ریه اش کامل نبوده، آب تو ریه اش جمع شده. ۴ روز تو ان ای سی یو بستریش کردن. می خواستم بدونم مگه میشه ریه بچه تو هفته ۳۹ و ۴۰ تشکیل نشه بعد آمپول بزنن، چنین چیزی ممکنه بعد دکتر یا ماما باعث شکستکی ترقوه شده؟ ممکن کیسه آب پاره بشه بره تو ریه بچه یا نه؟ الان ۳ ماهش هست صحیح سالم هستش فقط در بدو تولد این اتفاق افتاده بود براش. برای اطلاع خودم می پرسم. اگه بخوابم بچه دیگه بیارم می خوام بدونم چه جوریه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، این امکان وجود دارد که سن بارداری اشتباه شده باشد و یا همچنین جنین هنوز تکامل پیدا نکرده باشد از طرفی این احتمال نیز وجود دارد که جنین محتویات آمنیون را حین زایمان بلعیده باشد و شکستگی ترقوه نیز مربوط به بی دقتی فردی است که عامل زایمان بوده البته به شرطی که جنین درشت نبوده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط