دانشنامه فرزند

ضرورت انجام سونوگرافی NT و آزمایش خون در غربالگری مرحله اول

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

چون در هفته ۱۴ هستم آزمایش سونو رو انجام ندادم. رفتم آزمایش خون غربالگری رو انجام بدم آزمایشگاه میگه باید سونوگرافی رو انجام بدی بیاری بعد ما از شما آزمایش خون بگیریم باهم مطابقت بدیم. می خواستم بدونم این کار چه ربطی به آزمایشگاه داره؟ بهتر نیست برم یه آزمایشگاه دیگه؟چون من هفته سیزدهم خودم رفتم سونوگرافی همه چی نرمال بوده. از مشاور شما هم پرسیدم گفت آزمایش خون رو انجام بده ولی هفته ۱۸ آزمایش آنومالی رو انجام بده. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

آزمایشگاه درست گفته، زیرا در غربالگری مرحله اول ابتدا باید سونو NT انجام شود سپس آزمایش، زیرا دو فاکتور آن با سونو تطبیق داده می شود. شما غربالگری مرحله دوم را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...