دانشنامه فرزند

کمر درد در هفته بیست و هشتم بارداری طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ ساله هستم. قدم ۱۵۶ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۴۷ کیلوگرم بوده و اکنون ۵۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/7/15 بوده. اکنون در هفته ۲۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن و مولتی ویتامین. سومین بارداری و سزارین. سوال من این است که درد شدید در کمر و دل دارم و مشکل در راه رفتن و نشستن و بلند شدن دارم.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

کمردرد در بارداری چون کمر حالت لوردوز پیدا میکنه هست و وجود داره، ولی کلسیم حتما تو رژیمتون باشه. اگر سونو دادین و مشکلی نداشتین نگران نباشین. بخاطر افزایش وزنتون هست که تو بلند شدن مشکل دارین نگران نباشین زایمان کنین همه خوب میشه. الان ۱۲ کیلو وزنتون نسبت به قبل بالاتر رفته و تاثیر داره البته تا ۱۶ کیلو افزایش وزن مشکلی نداره با توجه به وزن پیش از بارداریتون.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...