دانشنامه فرزند

اتمام رشد فولیکول و آزاد سازی تخمک در طول دوره قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من آمپول اچ ام جی از روز ٧ قاعدگی تا ١١ قاعدگی زدم و قرص لتراکس شبی ٤ عدد خوردم، آمپول سینال اف ٢ عدد زدم، بعد از اتمامشون فولیکام پایین بوده، امکانش هست از ١٥ قاعدگی فولیکام رشد کنه؟ یا دیگه ١٢ قاعدگی سونو رفتم رشد نداشته، دیگه رشد نداشته باشه؟ یعنی بعد از مصرف دارو ها رشد نداشته باشه چند روز بعد شروع به رشد کردن بکنه؟ ٢٥ سالمه، ٧ ماه اقدام به بارداری کردم که ٣ ماه دارو مصرف می کنم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

رشد فولیکول تا روز 14 دیگر تمام می شود و در این روز تخمک آزاد می شود. بعضی وقت ها با یک دوره فولیکول ها رشد نمی کنند، نا امید نباشید و یک دوره دیگر داروها را مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...