دانشنامه فرزند

سابقه بارداری پوچ و نگرانی از سقط جنین در بارداری مجدد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده 17 خرداد اولین روز آخرین پریودم بوده، بتا روزی که می بایست پریود بشم 30 ولی روند افزایشی مناسب داشته نزدیک به 10 روز اختلاف با سونوگرافی، که سونو کمتر نشون داد. لکه بینی دارم، بارداری قبلی پوچ بود. در سونو 6 هفته فقط ساک دیده شد و نه چیز دیگه و سونو واژینال هفته بعد که برای گرفتن قرص میزوپروستول انجام شد کیسه زرده دیده شد، 6 هفته و 6 روز. با توجه به لکه بینی بنده که بعضی اوقات مقدارش زیاد می شود به صورت خونریزی ولی دوباره کاهش پیدا می کند و اینکه یک حاملگی پوچ داشتم آیا باز پوچ است؟ چند درصد امیدوار باشم که در سونو جنین و قلب دیده شوند؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

یک هفته هم می توانید صبر کنید، گاهی ممکن است قلب دیر بیاید. شیاف پروژسترون هم برای رفع لکه بینی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...