دانشنامه فرزند

کتک زدن کودکان در پارک توسط کودک 1 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشین، من یه پسر 16 ماهه دارم که تک فرزند هست. وقتی میبریمش پارک یا وقتی مهمون میاد بچه ها رو میزنه، هر چی هم بهش میگیم نه کار خوبی نیست فایده ای نداره. اگه میشه راهنماییم کنید، ممنون میشم.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، دلیل این که فرزندتان کودکان دیگر را کتک می زند چیست نیاز به توضیحات بیشتری دارد، ولی در صورتی که در پارک این کار را می کند می توانید از روش محرومیت استفاده کنید. وقتی که کتک زد، هفته بعد به پارک نبرید و به او بگویید علتی که نمی برید این است که بلد نیست با کودکان بازی کند و در صورت عدم انجام رفتار اشتباه به پارک می بریدش. اگر باز تکرار کرد، شما دوباره محرومش کنید تا متوجه شود که به شرطی اجازه دارد به پارک برود که بتواند با بچه ها بازی کند. اگر نمی تواند پس لزومی ندارد به پارک برود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...