دانشنامه فرزند

تعیین سن بارداری بر اساس CRL

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

به حساب خودم هفته ۶ رفتم سونو داخلی و اندازه سی آر ال ۱.۴ میلی متر اندازه گیری شد که دکتر گفت برای هفته ۶ خیلی کم است و احیانا تخمک گذاری دیرتر انجام شده و الان هفته ۴ هستی ولی من در اون زمان نزدیکی نداشتم آیا خدایی نکرده با این سایز امکان سقط یا بارداری پوچ وجود دارد؟ اصلا لکه بینی و خونریزی نداشتم و دکتر برام شیاف پروژسترون نوشت.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

ندازه crl باعث سقط نمی شود، و سقط ممکن است در هر بارداری اتفاق بیفتد، برای تشخیص سن بارداری از روی سی آر ال می توانید و بهتر است تا هفته ۱۰ - ۱۲ و زمان انجام دادن سونوگرافی غربالگری صبر کنید، چون دقیق تر می توانید تشخیص بدید. در ارتباط با حاملگی پوچ این امکان پذیر نیست چون توسط سونوگرافی وجود جنین تشخیص داده شده.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...