دانشنامه فرزند

روند کاهش خونریزی بعد از زایمان سزارین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 15 روز پیش سزارین شدم، اما خونریزیم قطع نشده، و شبیه خونریزی پریوده، چند روز پیش هم ضعف و بی حالی شدیدی داشتم که عرق سرد می کردم، الان چون خونه مادرم اومدم به دکتر خودم دسترسی ندارم، چیکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

خونریزی بعد از زایمان باید روند کاهشی داشته باشد، یعنی ممکن است شما تا 60 روز پس از زایمان نیز خونریزی داشته باشید ولی باید هی کم شود. اگر دفع لخته دارید و تب بالای 38به پزشک مراجعه کنید. فعلا کپسول سفالکسین 500 هر 8 ساعت و کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت مصرف کنید. در صورت عدم بهبودی به بیمارستان بروید. مولتی ویتامین فراموش نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...