دانشنامه فرزند

طریقه جلوگیری از بارداری به روش تقویمی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

ببخشید میشه روش جلوگیری تقویمی رو کامل توضیح بدید و بگید چه روزهایی امکان بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

روش جلوگیری تقویمی روشی قدیمی میباشد که در روزهای حوالی تخمک گذاری نزدیکی نباید داشته باشید که روش مطمئنی نیست و به عنوان روش پیشگیری قطعی از بارداری محسوب نمیشود. در این روش تاریخ شروع چند سیکل پریودی باید یادداشت شود و تعداد روزهای سیکلتان محاسبه شود. آنگاه از طولانی ترین سیکلتان عدد 10 و از کوتاهترین سیکلتان عدد 18 کسر شود تا روزهای حوالی تخمک گذاریتان بدست آید. فرض مثال طولانی ترین سیکل پریودیتان 32 روز و کوتاهترین سیکل پریودیتان 26 روز هست. پس با توجه به کسر اعداد بالا روزهای تخمک گذاری شما بین روز 8 و 22 که در این روزها نباید نزدیکی داشته باشید یا اگر نزدیکی دارید باید با روش پیشگیری دیگری مانند کاندوم باشد. این روش مطمئن نیست و توصیه نمیشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...