دانشنامه فرزند

آیا با وجود تیروئید کم کار باردار می شوم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 20 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر است وزنم 72 کیلوگرم می باشد. طول دوره قاعدگی های من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از: یدوفولیک. مدت اقدام من 10 روز می باشد. سوال من این است که 30 آذر پریود شدم بعد از 5 روز از پریودم یک عدد قرص ال دی خوردم پشیمون شدم ادامه ندادم بعد از چند روز 11 دی پریود شدم، تو این مدت جلوگیری نمیکردم الانم تا این تاریخ جلوگیری نمیکنم، قصدم باردار شدنه. یکم تیروئید دارم TSH=7.71 هست میخوام بدونم با این وضعیت باردار میشم؟ روز تخمک گذاریم 29 دی هستش. خیلی ناراحتم استرس دارم میخوام بدونم باردار میشم یا نه؟ یدوفولیک میخورم هیچ مشکلی جز تیروئید هم ندارم.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

عزیزم با توجه به کم کاری تیروئید احتمال بارداری کم است، چون تخمک گذاری را نامنظم می کند. باید یک ماه قرص لووتیروکسین زیر نظر متخصص غدد بخورید تا تیروئیدتان نرمال شود و بعد از یک ماه به بارداری اقدام کنید، حتما باردار می شوید. با توجه به این که پریودتان هر 28 روز یک بار است از روز 10 پریودی یک شب در میان نزدیکی کنید روزهای 18، 16، 14، 12، 10 قاعدگی نزدیکی کنید. از یک ماه بعد از مصرف قرص جهت تیروئید می توانید برای بارداری اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...