دانشنامه فرزند

کاهش پلاکت خون در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 سال سن دارم و در هفته 8 بارداری و اولین بارداری من هست. سونوگرافی که انجام دادم همه چیز نرمال بود و فقط طبق گزارش هماتوم با ابعاد 12*4 میلی متر را نشان داد. درد در ناحیه شکم هر از گاهی دارم ولی خونریزی و ترشح ندارم. می خواستم بگم جای نگرانی هست یا نه و اینکه اصلا راجع به ضربان قلب گزارشی نشده و به خود من هم چیزی نگفتن در آزمایشات هم پلاکت خونم 131 هزار بود.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در مورد هماتوم نگرانی نداشته باشید که به مرور از بین خواهد رفت. به سونوگرافی خود نگاه کنید که کلمه ای تحت عنوان FHR در آن نوشته شده باشد که نشان دهنده قلب جنین است و از این به بعد در سونوگرافی بخواهید تا ضربان قلب برای شما پخش شود. حاملگی با کاهش پلاکت همراه است ولی بهتر است ماهیانه یک آزمایش پلاکت انجام شود تا مقدار آن به زیر 100000 نرسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...