دانشنامه فرزند

چگونه می توان زمان تخمک گذاری را بر اساس قاعدگی تعیین کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 8 ام ماه عادت شدم و دورم همیشه 10 روزست. چه تاریخی برای نزدیکی بهتره تا احتمال باروری رو بیشتر کنه؟ تخمک گذاریم در چه تاریخی می شه؟ از روز بعد از پاک شدنم از کیت های تخمک گذاری استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

زمان تخمک گذاری حدوداً ١٤ روز قبل ازتاریخ پریود بعدی شما است که عواملی مثل تغذیه استرس تغییر آب و هوا می توانند روی آن اثر بگذارند، شما بعد از پریود به صورت یک روز در میان نزدیکی داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. کیت تخمک گذاری اگر استاندارد باشد می تواند مفید باشد و از یکی دو روز بعد از پریود، بسته به سیکل های پریودشما (فاصله بین دو پریود) که چند روز است می توانید استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...