دانشنامه فرزند

درد و خونریزی هنگام اولین نزدیکی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ سی مرداد می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 33 روزه است. قاعدگی من منظم است. سوال من این است که من چند شب پیش برای اولین بار با همسرم نزدیکی داشتم. درد خیلی زیادی داشتم همچنین خونریزی زیاد که تا چند روزم لکه بینی داشتم. میخواستم ببینم برای بار دومم ممکنه درد و خونریزی داشته باشم؟ دردم اونقدری بود که فقط دو بار دخول انجام گرفت.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر منظورتان از اولین رابطه این است که تا به حال دخولی انجام نشده و پرده بکارت شما سالم هست، این درد کاملا طبیعی می باشد و اصلا نگران نباشید. بله، ممکن است با دخول بعدی هم کمی خونریزی مشاهده نمایید. این خونریزی ناشی از پرده بکارت می باشد که باید برای دخول های ابتدایی از ژل های روان کننده واژن و برای کاهش درد از پماد بی حسی لیدوکائین روی مدخل ورودی استفاده نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...